Na náměstí se vrátí vánoční strom

imagesCABHU9EGNa velkomeziříčském náměstí před radnicí se letos opět rozsvítí vánoční strom.

Město se tak po letech vrátí k oblíbené tradici, kterou zachovávají i další mnohá města a obce v republice.
Ale ani Velké Meziříčí ji zcela neopustilo. Pouze ji nahradilo rozsvěcením světel na lípách uprostřed náměstí a smrku v parku za branou, později k této výzdobě přibyla i vánoční výzdoba na lampách veřejného osvětlení na náměstí a na Novosadech.

V podstatě tak kvůli vánoční výzdobě města nebylo nutné každoročně pokácet jeden strom. Ani letos však nepadne strom jen proto, aby pár týdnů zdobil náměstí. „Dostali jsme zajímavou nabídku od jednoho občana Velkého Meziříčí, který obdržel rozhodnutí z odboru životního prostředí o tom, že má pokácet dva smrky. Nabídl nám jeden s tím, zda jej nechceme umístit před radnici,“ popisuje starosta Radovan Necid prvotní impulz, který v podstatě téma vánočního stromu před radnicí otevřel.

Více se dozvíte zde

Caught at shutdown