Nový projekt navrhuje kácení i výsadbu dřevin ve městě

IMG 7515 (Medium)Regenerace zeleně čeká Velké Meziříčí, pokud na ni město získá dotaci z Evropské unie.

O tu se hodlá ucházet na jaře příštího roku, až vyjde výzva v operačním programu Životní prostředí.

„Město bude žádat o finanční prostředky na regeneraci městské zeleně, a to kolem 15 milionů korun. Projekt městu dělají manželé van den Bergovi z Vídně (u Velkého Meziříčí – pozn. red.)," potvrdil místostarosta města Josef Komínek. Dotace by z toho mohla pokrýt až 75 procent finančních nákladů. Se zbývajícím podílem města již počítá rozpočet na příští rok.

Projekt zpracovává společnost Greenberg designing outdoor spaces holandského krajinného a zahradního architekta Sjoerda van den Berga, který jej minulý týden představil pracovníkům odboru životního prostředí a posléze i vedení města. Veřejnost s návrhem seznámí již příští týden, ve čtvrtek 1. prosince 2011, aby mohly být případné připomínky občanů i vedení města zapracovány do projektu.

(Více čtěte v tištěném týdeníku Velkomeziříčsko ze dne 23. 11. 2011.)

Martina Strnadová

Caught at shutdown