S europoslankyní probírali evropské fondy

Brzobohata europoslankyneEuroposlankyně Zuzana Brzobohatá navštívila Velké Meziříčí.

Na pozvání vedení města zavítala ve čtvrtek 5. ledna 2012 na radnici, kde se setkala se starostou Radovanem Necidem a s místostarostou Josefem Komínkem. „Jako europoslankyně mám na starosti kraje Jihomoravský a Vysočinu a do obou krajů pravidelně jezdím," uvedla Zuzana Brzobohatá.

Debata europoslankyně s vedením města se týkala hlavně problematiky evropských fondů a čerpání dotací z nich. Z. Brzobohatá je totiž členkou Výboru pro regionální rozvoj a navíc má s touto problematikou vlastní zkušenosti i z pozice bývalé místostarostky. Podle ní panuje celková shoda v evropských orgánech i na úrovni české vlády a ministerstev v tom, že by se zejména administrativa s tím spojená měla zjednodušit, což by eliminovalo chybovost. Na tom se shodla i s vedením města.

Více čtěte v tištěném týdeníku Velkomeziříčsko ze dne 11. ledna.

Martina Strnadová

Caught at shutdown