Digitalizace kina se stává nutností

digitalizace20kinaZmodernizovat technologii promítání ve velkomeziříčském kině, či nikoliv?

Nejnovější filmy totiž vyrážejí na cestu za divákem stále častěji pouze v digitální podobě a možnost promítnout je zdejší kino nemá. Vybírá tak pouze z těch, které jsou dostupné na kopiích v podobě klasického pětatřicetimilimetrového pásu. Nabídka filmů pro Velkomeziříčské se tak postupně zmenšuje stejně jako četnost filmových představení. Digitalizace se tedy jeví jako nutnost. Znamená však značné finanční výdaje na zavedení nové technologie – 4 až 5 milionů korun pro město, které je stoprocentním vlastníkem provozovatele kina Jupiter clubu –, a navíc i vyšší vstupné pro diváky.

Digitalizaci kina nyní řeší vedení města i Jupiter clubu.

„Pro naše kino to znamená, že pokud do digitalizace neinvestujeme, budeme promítat buď jen staré filmy a nebo možná do budoucna vůbec nic," uvádí starosta Radovan Necid.

Více se dozvíte zde

Caught at shutdown