Vyjde obrazová publikace o městě

VM-mlha kopieRadnice ještě letos vydá obrazovou publikaci o Velkém Meziříčí ve třech jazycích.

Představit by se v ní měli místní fotografové.

"Pokud dnes do města přijede oficiální nebo zahraniční návštěva, nemáme příliš upomínkových předmětů, kterými bychom mohli návštěvu obdarovat. Proto zastupitelstvo rozhodlo o pořízení takové publikace," vysvětlil starosta Radovan Necid.

Textová část knihy bude v češtině, angličtině a němčině, fotografie mají představit město a okolí tak, jak vypadá v současnosti. "Předpokládáme, že další část potřebných peněz bychom získali od sponzorů. Mám představu, že by dárci mohli mít v knize svůj prostor na obrazovou a textovou prezentaci. To znamená stránky upravené v typografii knihy, nikoliv nějaké novinové inzeráty," řekl starosta.

Radnice v těchto dnech rozesílá dopisy místním fotografům s výzvou, aby se do tvorby knihy zapojili. "Vydání má na starosti náš odbor kultury, který osloví některé místní fotografy," uzavřel starosta Necid.

Caught at shutdown