Radnice rozšířila službu Czech POINT

czechpointLidé, kteří potřebují na velkomeziříčské radnici Czech POINT, se od července obejdou ve všech třech budovách úřadu.

Mají tak jistotu, že terminál Czech POINT bude na radnici vždy k dispozici.

"Pokud například obsluha Czech POINT nebyla na radnici kvůli nemoci, museli jsme terminál zavřít, anebo nahradit zaměstnance jiným pracovníkem, který zase chyběl na svém odboru," vysvětluje rozšíření služby tajemník Marek Švaříček.

Od začátku července tedy bude návštěvníkům radnice sloužit Czech POINT nejen v budově spořitelny, jako dosud, ale také na podatelně staré budovy radnice a v kancelářích živnostenského odboru v nové budově radnice. "Lidé tak nemusí přecházet mezi budovami, to znamená ušetří zejména čas," dodal starosta Radovan Necid.

Czech POINT, neboli Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál je počítačové pracoviště, odkud lze na počkání získat ověřené dokumenty z úředních databází - tedy například výpis z katastru nemovitostí, výpis z rejstříku trestů, výpis z obchodního a živnostenského rejstříku, výpis z bodového hodnocení řidičů a další.

Caught at shutdown