Evropský týden mobility a Evropský den bez aut 2012 „Ve městě bez auta“

logo zdrave_mesto

V tomto roce nás čeká  11. ročník Evropského týdne mobility (16.-22. září) s tématem Pohyb správným směrem!

Evropský týden mobility je kampaň pro občany měst a obcí, která má za cíl upozornit na problémy se stále narůstající automobilovou dopravou, a zároveň nabídnout možnosti a výhody alternativních druhů dopravy. V mnohých evropských městech už dnes můžeme vidět, že prostor v ulicích patří nejen autům, ale také chodcům, cyklistům a veřejné dopravě. A k rozšíření tohoto trendu do dalších měst má Evropský týden mobility pomoci. Nedílnou součástí tohoto projektu bude opět Evropský den bez aut (20. září). I v letošním roce se obyvatelé Velkého Meziříčí mohou opět těšit na bohatý program akcí, které pořádá město ve spolupráci s partnery.

docProgram

Caught at shutdown