Otevřeli první discgolfové hřiště na Vysočině

discgolfove hriste otevreniZatím jediné discgolfové hřiště v kraji Vysočina bylo slavnostně otevřeno minulý pátek dopoledne v Kunšovci ve Velkém Meziříčí.

Minulý pátek město Velké Meziříčí otevřelo v Kunšovci nové sportoviště – discgolfové hřiště, které si hned vyzkoušeli žáci základních škol.

Jde o devítijamkové hřiště s parem 3. Všechny jamky jsou krátké – 40 až 90 metrů –, jejich rozmístění respektuje a využívá stávající vegetaci. Hřiště je doplněno parkovým mobiliářem – lavičkami a odpadkovými koši. Otevření se zúčastnili jak zástupci města, tak dodavatelské firmy, ale i další pozvaní hosté. Někteří neodmítli a zkusili si park projít a zahrát si discgolf. Kromě Kunšovce najdete koše také v areálu základních škol v Čechových sadech, kde vzniklo i tréninkové dvoujamkové hřiště. To budou pravděpodobně nejvíce využívat žáci obou škol. Zapůjčení nebo zakoupení disků je možné v informačním centru města Velké Meziříčí oproti vratné záloze 200 Kč.

Foto: Iva Horká

Caught at shutdown