Protestují proti stavbě bioplynky

bioplynova20stanice petice podpisPlánovaná výstavba bioplynové stanice ve Velkém Meziříčí se nelíbí některým obyvatelům našeho města.

Sepsali petici, kterou další občané mohou podepisovat v knihkupectví Marie Charvátové na náměstí ve Velkém Meziříčí. Na stránkách našeho týdeníku se už před nedávnem na toto téma diskutovalo a o problému psalo. Vyjádřil se kupříkladu Pavel Pešek, člen kontrolního výboru města Velké Meziříčí, na jehož připomínky reagoval starosta Velkého Meziříčí Radovan Necid. Výstavba bioplynové stanice, na niž bylo již vydáno územní rozhodnutí, se nelíbí ani předsedovi Zemědělského družstva Oslavice Zdeňku Hanákovi. Jeho stanovisko přinášíme v dnešním čísle, stejně tak vyjádření místostarosty našeho města Josefa Komínka, podpořené sdělením starosty Necida, který je momentálně na neschopence. Na petici, jejíž text byl uveřejněn v minulém čísle 38 na straně šest, reaguje v dnešním vydání P. Pešek. Všechny komentáře si můžete přečíst a straně čtyři tištěného týdeníku Velkomeziříčsko.

Autor: Iva Horká, týdeník Velkomeziříčsko

Caught at shutdown