Město připravuje rozpočet, zvažuje příspěvek pro charitu

Josef Kašpar (2) kopiePříprava rozpočtu hospodaření Velkého Meziříčí na příští rok je v plném proudu.

Příspěvkové organizace města a další, například nestátní neziskové organizace žádají o finanční příspěvky na svůj provoz, mezi nimi i Oblastní charita Žďár nad Sázavou. Než 19. prosince zastupitelé města schválí definitivní verzi rozpočtu hospodaření města na rok 2013, budou se zabývat jeho návrhem ještě na svém semináři 20. listopadu.

Žďárská charita pro Velkomeziříčské zajišťuje mnohé služby, mezi ně patří denní stacionář Nesa pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením, osobní asistence pro lidi závislé na pomoci druhé osoby, nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Wellmez, domácí hospicovou péči pro lidi v terminálním stádiu nemoci, centrum pro rodiče s dětmi Kopretina, dále charita poskytuje programy primární prevence na základních a středních školách. V letošním roce také pilotně odzkoušela projekt zaměřený na práci se sociálně slabými problémovými rodinami s výsledkem velké potřebnosti poskytovat službu i nadále. Ředitelka žďárské charity Jana Zelená obhajovala v radě města finanční požadavky na tyto služby pro občany.

Více čtěte v tištěném týdeníku Velkomeziříčsko ze dne 7. listopadu.

Martina Strnadová, týdeník Velkomeziříčsko

Caught at shutdown