Vysoký most patří Velkému Meziříčí

vysoky most1Překvapivě pro některé skončil soudní spor o určení vlastníka historického Vysokého nebo také Loupežnického mostu za skládkou odpadu.

Kulturní památka patří Velkému Meziříčí, které by se o ni mělo postarat.

Jednání u Okresního soudu ve Žďáře nad Sázavou proběhlo v pátek 16. listopadu. Jeho účastníky byly vedle města Velké Meziříčí ještě obec Petráveč a Česká republika – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. „Soud přiřkl most Velkému Meziříčí," potvrdil místostarosta města Josef Komínek a dodal, „po obdržení rozsudku se proti němu pravděpodobně odvoláme."

Most nikdo nechce. Velké Meziříčí je sice zapsáno z let minulých coby vlastník kulturní památky na ministerstvu kultury, ale argumentuje tím, že most není na jeho katastrálním území. Je totiž na pozemcích Petrávče a státu. Ať tedy o něj pečují ti, kteří jej mají ve svém katastru. Jisté totiž je, že vlastník kulturní památky je povinen se o ni starat. A Vysoký most je značně zchátralý, takže jeho oprava může být poměrně finančně nákladná.

Martina Strnadová

Caught at shutdown