O rozpočtu budou zastupitelé hlasovat za týden

Josef Kašpar (2) kopieNávrh rozpočtu hospodaření města Velké Meziříčí na rok 2013 je připraven.

Zastupitelé jej budou schvalovat 19. prosince 2012. Rozpočet je sestavený s mírným přebytkem.

Požadavky jednotlivých příspěvkových organizací města a dalších subjektů na finance pro rok 2013 byly jako již tradičně větší, než si město může dovolit. „Museli jsme je proto krátit," uvádí místostarosta města Josef Komínek. Starosta Radovan Necid jej doplňuje, že rozpočet pro rok 2013 je podobný tomu letošnímu, čili zásadní změny v něm nejsou.

Základní rozpočet zatím nepočítá s investičními akcemi, i když radní doporučují zastupitelům schválit vyhlášení zadávacího řízení dotěsnění skládky komunálního odpadu i realizaci rekonstrukce víceúčelového sálu Jupiter clubu. „Investice města se budou řešit až z přebytku hospodaření," dodává J. Komínek, přičemž hlavní investiční akcí města, bude-li schválena, bude právě přestavba Jupiter clubu. Ta totiž představuje finanční náklady kolem 100 milionů korun, což je maximální částka, kdy ji radní doporučují realizovat. Její financování by měl pokrýt úvěr.

Více čtěte v tištěném týdeníku Velkomeziříčsko z 12. 12. 2012.

Martina Strnadová

Caught at shutdown