Rozpočet města nepočítá s investicemi

Josef Kašpar (2)Město Velké Meziříčí bude v roce 2013 hospodařit s částkou 160.586.000 korun.

Taková je příjmová stránka. Výdaje města včetně financování určuje částka 160.115.000 Kč. Rozpočet je tedy mírně přebytkový. Nepočítá s investičními akcemi, které budou financovány až z přebytku hospodaření města z loňského roku. Zastupitelé rozpočet na rok 2013 schválili 19. prosince 2012.

Navíc zmocnili radu k provádění rozpočtových opatření, a to do výše 400 tisíc korun v jednotlivém případě výdajů, i k rozpočtovému zapojení účelově přidělených finančních prostředků z jiných rozpočtů. Dále zmocnilo radu k rozdělování rezervy určené pro účely finančních dotací a darů maximálně do výše 5 tisíc korun jednotlivým žadatelům.

Zastupitelé ještě odsouhlasili úpravu základního rozpočtu, a to konkrétně rozdělení dotací ve výši 3,5 milionu korun do sportu a dále rozdělení rezervy na kulturní památky ve výši 2 milionů korun jako povinný podíl k dotaci na opravu střechy radnice, kde vlastníkem je město Velké Meziříčí.

Více čtěte v tištěném týdeníku Velkomeziříčsko ze dne 9. ledna.

Martina Strnadová

Caught at shutdown