Město se zaměří na pořádek na autobusovém nádraží

5039Budova autobusového nádraží se stala terčem nájezdů mladistvých vandalů, kteří nejen ničí majetek, ale znepříjemňují i život cestujícím.

Zaznělo to na minulém jednání městské bezpečnostní skupiny, která se skládá z vedení města a představitelů Integrovaného záchranného systému.

„Dohodli jsme tři hlavní opatření, které mají situaci zlepšit,“ říká starosta Radovan Necid.

Prvním je intenzivní komunikace mezi provozovatelem (společností ZDAR a.s.) městskou a státní policií, zejména v oblasti kamerového dohledu.

„Jde o to, že by přímo budovu nádraží ve výsledku hlídaly další dvě kamery, a tedy naši strážníci a policisté,“ vysvětlil starosta.

Druhým opatřením je možný nástřik budovy, který umožní snadno odstranit sprejerské čmáranice. „Počítáme přitom s tím, že je toto věc provozovatele,“ řekl starosta Necid.

Třetím opatřením je pak zvýšený přímý dohled hlídek městské policie a Policie ČR. „Počítáme s tím, že bychom takto problém velmi zmírnili, nebo dokonce odstranili,“ uzavřel Radovan Necid.

Caught at shutdown