Lidé na webu najdou aktuální inženýrské sítě i data o životním prostředí

vizualizace mapDalším rozšířením elektronizace služeb velkomeziříčské radnice je umístění vizualizace takzvaných územně analytických dat na internetu.

Schválilo to minulé zasedání rady města.

"Pro stavebníky, projektanty, nebo realitní kanceláře je to velká pomoc, pro širší veřejnost spíše zajímavost, kterou však někdy mohou využít," vysvětluje starosta Radovan Necid.

Radnice má totiž podle zákona od loňska k dispozici rozsáhlé databáze obce s rozšířenou působností, aby se z nich automaticky mohly tvořit nejrůznější mapy. Jde například o chráněná území, vedení všech inženýrských a dopravních sítí a podobně. Vizualizace na internetu umožňuje, aby tyto mapové vrstvy mohli využívat i lidé mimo radnici prostřednictvím webového rozhraní. "Město tato věc přijde na zhruba padesát tisíc korun a výměnou za tuto částku získají zájemci aktuální a ověřené údaje, které právě jmenovaným skupinám obyvatel mohou pomoci," řekl starosta Necid.

Caught at shutdown