Rozhledna získala evropskou dotaci

rozhlednaZáměr vybudování rozhledny na Fajtově kopci nad Velkým Meziříčím získal evropskou dotaci.

Stavba by mohla začít ještě letos, pravděpodobně bude dokončena v roce 2014.

Investor stavby, místní Ski klub, který na Fajtově kopci provozuje sjezdovku, uspěl se žádostí o dotaci u Regionálního operačního programu a získal 5 259 803 korun. To je šedesát procent předpokládaných nákladů stavby. "Po té velké práci, kterou Ski klub s přípravou dotace měl, to považuji za skvělé zadostiučinění pro naše lyžaře," řekl velkomeziříčský starosta Radovan Necid.

Rozhledna na Fajtově kopci má být šestatřicetimetrová věž ve tvaru šroubovice s unikátním nočním osvětlením. Jejím autorem je architekt Václav Hlaváček a město si od nové stavby slibuje mimo jiné i vznik nové dominanty Velkého Meziříčí.

Caught at shutdown