Radnice odstraní problém s přetékajícím kanálem

starosta 0061Lidé na Mírové ulici ve Velkém Meziříčí se konečně dočkají vyřešení dlouholetého problému s kanalizací, která při velkých deštích vyplavuje jejich domy.

Práce na rekonstrukci kanalizace začnou 12. srpna a skončit by měly v září.

Nevyhovující kanalizace na Mírové je dlouholetý problém. "Opravu jsme začali plánovat už loni s tím, že ji uskutečníme v prvním pololetí letošního roku. Zdržely nás ale lhůty při projektování a při výběrovém řízení na zhotovitele," přiznává starosta Radovan Necid.

Oprava bude mít dvě fáze. V srpnu nejdřív zhotovitelská firma postaví dešťovou odlehčovací kanalizaci v zatáčce u základních škol, která je také příčinou problémů. Při větších deštích totiž přetéká na silnici a vzniklé jezero před restaurací U Elišky následně zaplavuje domy. Právě tam v srpnu a září pak dojde k opravě splaškové a dešťové kanalizace.

"Jsem přesvědčený o tom, že pro obyvatele ulice pak nebude každý větší déšť takovou nepříjemností, jako byl dosud," uzavřel starosta Necid.

Caught at shutdown