Starosta upozorňuje Českou poštu na možné porušování tržního řádu města

ceska posta

Pokud poštovní doručovatelky obyvatelům Velkého Meziříčí v jejich domovech nabízí nejrůznější finanční produkty a služby, může se Česká pošta s.p. dopouštět porušování tržního řádu města z roku 2011. Ten totiž na celém území města zakazuje podomní prodej, včetně právě prodeje finančních produktů. Uvedl to starosta Radovan Necid v dopise, který vedení České pošty poslal.

"Jde o správní delikt pod pokutou až 200 tisíc korun," řekl starosta. Podle něj se na vedení města obrací občané, kteří na takové chování zaměstnanců pošty upozorňují. "Uvádí, že jde o obtěžující jednání," popsal stížnosti Radovan Necid.

Město proto Českou poštu na možný rozpor s tržním řádem upozornilo. Starosta Radovan Necid je také přesvědčený, že by státní podnik Česká pošta měl preferovat kvalitu jejích primárních služeb, tedy doručování pošty.

Caught at shutdown