Historické filmy viděly desítky lidí

filmOslavy prvního máje, povodeň v roce 1985 nebo humorný klip k písni Jožin z bažin.

To mohli vidět desítky návštěvníků prvního promítání rekonstruovaných dokumentárních filmů z Velkého Meziříčí.

Autor projektu, radní Jiří Michlíček, uváděl celý dvouhodinový pořad a prokládal jej rozhovorem s pamětníkem začátku amatérského filmování ve městě Liborem Smejkalem.

Promítli pět filmů a vzpomínali nejen na technické potíže s filmováním v minulém století, ale například i na nutnost natáčet pro komunistické pohlaváry jejich akce.

"Všechny rekonstruované dokumenty neprodleně zpřístupníme na městském kanálu na YouTube," slíbil starosta Radovan Necid.

Další veřejné promítání dokumentů má Jiří Michlíček naplánované na začátek příštího roku. Jiří Michlíček má jako někdejší aktivní člen filmového kroužku ve svém archivu desítky pořadů.

"Všechny filmy z bývalého kroužku jsme navíc předali místnímu muzeu a povětšinou i roztřídili a katalogizovali v improvizovaném kartotéčním systému. Je tedy dnes jednoduché najít ty, které si zaslouží digitalizaci, rekonstrukci a zveřejnění," uzavřel Michlíček.

IMG 8123 IMG 8125 IMG 8126
IMG 8128 IMG 8131 IMG 8120