Centrum města může expandovat za řeku

svMěsto Velké Meziříčí podepsalo předběžnou kupní smlouvu na pozemek v areálu bývalého Svitu, který těsně sousedí s centrem města.

Radnice jej kupuje pro budoucí rozvoj právě centrální části města.

"Jde o mimořádně strategický pozemek nejen svojí velikostí, ale zejména polohou. Proto jsem se o nákup snažil dlouho a pečlivě," říká starosta Radovan Necid.

Podle něj město čeká rozsáhlá debata o tom, jak by se centrum mělo dále rozvíjet.

"Mám představu, že by se k tomu měli vyjádřit především všichni ti, kdo ve Velkém Meziříčí bydlí. A pak samozřejmě urbanisté. Co vím ale bezpečně je, že máme jedinečnou příležitost začít budovat něco, co přetrvá generace. A také co rozhodně nevymyslí ani neudělá tato radnice v tomto volební období. Toto nás opravdu přesahuje a je třeba, aby se nad budoucí podobou našeho města za řekou začal každý více či méně zamýšlet," prohlásil Necid.

Cena za pozemek je předběžně stanovena na 13 milionů korun a vedení města zvažuje, jak zorganizovat co nejrozsáhlejší diskusi odborné i laické veřejnosti o tomto území.

Caught at shutdown