Koupit synagogu? Na otázku odpovídá koncepce kultury

17. 12. 2021

P1350288Kultura ve městě se bude ubírat předem nastaveným směrem, podle zastupitelstvem schváleného dokumentu Koncepce rozvoje kultury města Velké Meziříčí na roky 2021 – 2025 (s výhledem do roku 2030).

Analýza současného stavu kultury ve městě a návrh pro její budoucí rozvoj se staly tématem k diskuzi na posledním zasedání zastupitelstva v roce. Schválený dokument specifikuje problémy města, definuje silné a slabé stránky v oblasti kultury a představuje vize a cíle do budoucna.

Stěžejním bodem rozvoje města se stala kapacita, a to zejména prostorová. Odborní zpracovatelé koncepce doporučují městu odkoupit synagogu, revitalizovat sýpku v centru města a celkově zatraktivnit veřejná prostranství. Prioritně je potřebné vyřešit prostory pro muzeum, které v tuto chvíli sídlí v nájmu na zámku nebo rozšířit prostory knihovny. Návrhová část se zabývá orientačním systémem i letním kinem ve SVITu. Dokument si můžete pročíst na webu města.

Zuzana Najtová

Caught at shutdown