Úterní Den zdraví se bude věnovat i cyklodopravě

P1125436Zdravé město Velké Meziříčí zve na Den zdraví, který se tradičně uskuteční na velkomeziříčském náměstí v úterý 10. září od 9:00 hodin.

Připraven bude bohatý interaktivní program zaměřený na podporu zdraví všech věkových kategorií. Těšit se můžete na stánek města s informacemi o cyklodopravě i s pocitovými cyklomapami. Budete si moci půjčit a vyzkoušet elektrokolo. Nebude chybět malá cyklodílna, kde vám poradí případně něco drobného na kole opraví. Z dalšího programu bude Podzimní zpívání, ukázku práce se psem a spousta dalšího.

Vyzkoušet si můžete správnou techniku čištění zubů a mytí rukou, dozvíte se o riziku spojeném s kouřením a užíváním tabákových a nikotinových výrobků. Akce je zaměřena na zdravý životní styl, pravidelnou a pestrou stravu a pitný režim v prevenci civilizačních chorob.

Tina Kárníková

Den zdraví_2024