Na městském webu jsou nově sochy, kaple a památníky

PB136146aOficiální stránky města Velké Meziříčí jsou nově bohatší o popisy a fotografie soch, památníků, Božích muk a kaplí.

Jde o kompletní seznam drobných památek, včetně jejich aktuálního stavu.

"Většina z nich prošla nákladem města s přispěním různých grantů a dotací zásadní opravou. Na některých opravách se v minulosti podílel i farní úřad. V současné době probíhá příprava na opravy zbývajících památek," říká vedoucí odboru kultury velkomeziříčské radnice Pavel Stupka.

Návštěvníci webu tak v sekci O městě - Významné objekty najdou údaje o 13 kaplích a Božích mukách, osmi pomnících a osmi sochách, převážně světců. Čtyři kaple by letos podle schváleného rozpočtu měly projít opravou. Jde o kapli sv. Anny u Tří křížů, kapli Sedmibolestné Panny Marie na Vrchovecké a kapli v Hrbově. Na opravu Božích muk na Karlově se město pokusí získat dotaci.

Caught at shutdown