Velké Meziříčí fandilo hokeji

27. 5. 2024

20240526 204823Kdo neskáče není Čech! Hop, hop, hop… Na velkomeziříčském náměstí to v neděli večer vřelo. Stovky lidí si do centra města přišly užít hokejové nadšení, které vyvrcholilo oslavou českého zlata.

Velké Meziříčí nezaostalo za dalšími městy a uspořádalo na náměstí živý přenos mistrovství světa v hokeji, což například Jihlavané mohli jen závidět. Fanoušci počin náležitě ocenili a přišli oblečení v dresech, vybaveni vlajkami, šálami i trumpetkami, aby společně podporovali český tým v boji proti Švýcarům.  Během skandování znělo náměstím i jméno Pavla Zachy, který jako tříletý s hokejem začínal na tehdy ještě nezastřešeném velkomeziříčském stadionu. Když zazněla závěrečná siréna, stálo celé náměstí na nohou, lidé zpívali hymnu a slavili naše vítězství. Kdo dorazil, nelitoval, protože společná radost je největší.

Živý přenos zajistilo Sportoviště VM. Nechyběly stánky s pivem a další občerstvení.

Martina Strnadová

Caught at shutdown