Výstavba sportovní haly je v přípravě

27. 6. 2024

HVM DSR_pohled_VSTUP_DENMěsto hledá zhotovitele dokumentace a stavby sportovní haly na Sportovní ulici nad hotelovou školou. Zastupitelé dnes schválili vyhlášení zadávacího řízení. Podmínkou je, aby cena dokumentace pro provádění stavby nepřesáhla 3 miliony korun a cena samotné stavby se vešla do 186 a půl milionu korun.

„V září uspořádáme k výstavbě sportovní haly veřejné projednání, kam přizveme i autory architektonické studie a zodpovíme všechny dotazy,“ uvedl starosta Alexandros Kaminaras.

Sportovní halu město hodlá postavit pouze v případě, když získá dotaci 90 milionů korun z Národní sportovní agentury a 25 milionů korun od Kraje Vysočina. Žádosti o dotaci připravuje. Pokud se zadaří, stavba by mohla začít v roce 2026, případně později.

Hala s kapacitou 350 diváků pak bude sloužit zejména volejbalistům, házenkářům, basketbalistům či žákům Světlé.

Martina Strnadová

Caught at shutdown