Na sochy ve městě se nezapomíná

8. 8. 2024

P1880699 uprNejpozději do konce září tohoto roku proběhne ve městě rekonzervace hned sedmi sloupů a soch, které jsou kulturními památkami.

Rekonzervace zahrnuje kombinovaného očištění objektů (mechanické, oplach vodou, chemické), biocidního ošetření, konsolidace kamene organokřemičitany, revize doplněných tmelů a spár, provedení drobných oprav, revize a opravy povrchových úprav kovových atributů (obnova nátěrů, individuálně zlacení), barevné korekce, sjednocení, závěrečné hydrofobizace a vypracování závěrečné restaurátorské zprávy.

Opravami projdou sloup se sochou Panny Marie a sochy sv. Jana Nepomuckého na Hornoměstské ulici, socha sv. Jana Nepomuckého na Ostrůvku, socha sv. Josefa na Sokolovské ulici, sloup sv. Jana Nepomuckého s balustrádou na Náměstí, a také socha poručíka Miroslava Skrbka na Zámecké ulici a sousoší na hřbitově na Karlově. Dvě posledně jmenované nejsou kulturními památkami.

-pch-

Caught at shutdown